Eşya Taşırken Nelere Dikkat Edilir

Eşya Taşımak Bir Sanattır

Eşya taşırken bir çok sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu konuda ne kadar tavsiyelerimiz de olsa da yine de ister istemez bir çok sorun ile karşılaşmanız olasıdır ama Bağcılar evden eve nakliyat olarak yazdıklarımızı uygularsanız bu problemleri en aza indirebilirsiniz,rahat ve stres yaşamadan bir taşımacılık deneyimi yakalayabilirsiniz. Ama bunun öncesinde kendinize bir taşınma planı oluşturmanızı da tavsiye ederiz bu sayede yapmanız gereken her şeyi adım adım uygulayabilirsiniz sonrasında ise derin bir araştırma yaparak kendinize iyi bir nakliye firması bulunuz.

Eşya Taşırken Nakliya Firması Seçimi

Ama nakliye firması seçerken firmanın size sunduğu fiyat ile değil size sunacağı hizmeti önemseyin. Yoksa aksi taktirde ilk aşamada nakliye şirketi size bir çok sorun yaşatabilir. Firmanızı seçerken firmanın web sayfası veya firma adına konuşan kişinin sözcüklerini önemsemeyin. Çünkü müşteri kandırmak için bu konuda oldukça yetenekliler. Kaliteli bir firma seçmenin en mantık yolu o firma hakkında şikayet olup olmadığını İnternet üzerinde araştırın.


Firmanızı seçtikten sonra taşınma günü öncesine kadar yani nakliye şirketi daha gelmeden önce sizin yapmanız gerek bir takıp tedbirler var ;

Paketleme

Nakliye şirketi zaten büyük eşyalarınızı,mobilyalar,beyaz eşyalar .vb bunların hepsinin zaten paketleme ve ambalaj işlemlerini yapıyor. Ama bazı eşyaların paketlemesi nakliye firmasına ait değildir. Taşınma gününe kadar bırakırsanız. Bu işleri onca işin arasında birde bu türlü işler ile uğraşmak size hem zaman kaybı. Hemde büyük stres yaşamanıza neden olabilir. Bu sebepten taşınma gününde önce elbiselerinizi,gıda maddeleri. Kişisel eşyalarınızı,mutfak malzemelerinizi ve temizlik malzemelerinizi gibi eşya ve ürünlerinin. Paketleme işlemini nakliye şirketi gelmeden bitirin bu size taşınma günü büyük bir yükten kurtulmanızı sağlayacaktır.
Temizlik
Paketleme işlemlerini yaparken aynı zamanda temizlik işinizi de arada yapın. Size artık lazım olmayan çöp sayılan eşyalarınızı ayırın. Bu sayede yeni evinize geldiğiniz zaman bir takım temizlik işlerinden kurtulmuş olursunuz. Hemde gereksiz ve ihtiyaç duymadığınız eşyalardan da kurtulmuş olursunuz.


Sınıflandırma
Paketleme ve temizlik işlerini bitirdikten sonra geriye en önemli iş kaldı. Sınıflandırma yani eşyalarınızın önceden hangi odaya gideceğini belirleme. İşlemleri bu gerçekten çok önemli çünkü taşınma günü nakliye firması hızlı bir şekilde. Eşyaları getireceğinden dolayı siz önceden eşyaların yerini belirlemeniz. Büyük önem taşıyor,taşınma günü herhangi bir karışılıklık yaşamamak. İçin kolileme yaptığınız bütün eşyaların içinde ne olduğu ve hangi odaya gideceğini belirlemeniz sizin için sonrasında büyük kolaylık sağlayacaktır.

Günümüzde en etkin hizmetler arasında olup günden güne sayısı artan bir sektör olan evden eve nakliyat. İnsanların en çok tercih etmesinin nedeni ilk aşamada müşterilerine tüm eşyaların ambalajlaması. Güvenlik için eşya sigortası yapması ve deneyimli elamanlara sahip olmasından ötürü. Nakliye ihtiyacını profesyonelce giderebilmek için nakliye firmasını tercih ederler. Ama piyasada olan her nakliye firması bu saydıklarımın hizmetlerin hepsini itinalı bir şekilde yerine getirmezler.
İyi bir nakliye firması bir nakliye firmasında bulunması gereken tüm özelikleri taşıyan. Gereken tüm hizmetleri eksiksiz bir şekilde müşterilerine sunabilen firmadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Merhaba ben Erkan her türlü nakliye işleriniz itina ile yapılır.